Par klīniku

Klīnika CHIRONS specializējās ortopēdijas un traumataloģijas ķirurģijā.

Mēs nodrošinam savus speciālistus ar profesionālu aprīkojumu, lai iegūtu labu operāciju kvalitāti.

Mēs veicam ceļu, plecu, potīšu un citu locītavu operācijas, kas radušās pēc dažādām traumām, sastiepumiem, sasitumiem, plīsumiem vai artrozes gadījumiem.

Lielākā daļa operācijas tiek veiktas artroskopiski kā zināms tā ir mazinvazīva metode un ļauj pacientam jau nākamajā dienā doties mājās, jo ir īss atveseļošanās periods.

Kādi ir artroskopiskas operācijas plusi un ko tas nozīmē? Vārds artroskopija, no latīņu valodas tulkojas kā arthro-locītava un scope-skatīties. Tātad artroskopijas laikā locītavā pa sīku griezienu ievada skopu – 4mm kameru (attiecīgi netiek atgriezta brūce vairāku centimetru garumā) , ar kuru locītava tiek apskatīta no iekšpuses un precīzi uzstādīta diagnoze, tālāk jau veic ķirurģisku manipulāciju, novēršot visdažādākās locītavu saišu vai citu struktūru bojājumus.

Kādēļ klīnikai izvēlēts šāds neparast nosaukums- CHIRONS?

Sengrieķu mitoloģijā Chirons, dēvēts  arī par Heironu, bija visvarenākais kentaurs  starp saviem brāļiem. Kentauri bija pa pusei zirgi pa pusei cilvēki, tie bija zināmi kā cietsirdīgi, nepieklājīgi un pārmērīgi dzīrotāji, taču Chirons gluži kā kontrasts izcēlās ar inteleģenci, taisnīgumu, pieklājību un labestību. Dievi viņam piešķīra dziednieka spējas.

Par Chirona nosvērto raksturu un gudrību jāpasakas Apollonam, kurš bija zināms kā gaismas un saules Dievs ar zināšanām medicīnā , dziedināšanā, mūzikā, poēzijā, mākslā  un šaušanas prasmē. Kā arī Artemisai, vienai no godājamākajām sengrieķu Dievietēm, kurai bija  zināšanas ne tikai par medībām un zvēriem, bet arī dzemdībām un slimībām.
 
Chirons pieaugot kļuva ļoti zinošs ar laiku arī par skolotāju sengrieķu varoņiem Ahillejam, Heraklam, Enejam, Asklēpijam un Jāsons. Saskaņā ar leģendu Chirons izdomāja Zodiaku – zvaigžņu jostu, lai palīdzētu orientēties jūrā savam skolniekam un argonautu vadonim Jāsonam. Pats  Chirons tika atveidots kā  Strēlnieka zvaigznājs un to izdarīja neviens cits kā debesu un pērkona valdnieks Zevs.
 
Un līdz pat šim brīdim, iestājoties naktij, mēs varam redzēt Strēlnieka zvaigznāju, kas simbolizē vareno kentauru – Chironu.
 
Bene diagnoscitur, bene curatur!